↑ Powrót do Parapsychologia śledcza

Publikacje i ośrodki naukowe

Polecane publikacje

Poniższe publikacje stanowią kompendium wiedzy z zakresu parapsychologii oraz parapsychologii śledczej. Adresowane są przede wszystkim do przedstawicieli organów ścigania i osób zainteresowanych naukowo kryminalistyką i możliwościami wykorzystania parapsychologii w pracy śledczej.

.

Parapsychologia – nauka kontrowersyjna

Autor: Richard S. Broughton

Wydanie: 1994 r.

Dr Broughton – Dyrektor badań w światowej sławie Instytucie Parapsychologii po raz pierwszy prezentuje korpus dowodów naukowych nadając mu przy tym formę błyskotliwego wykładu.

W tym znakomicie udokumentowanym dziele rzuca światło na historię i ewolucję parapsychologii, atakuje wprost ostre kontrowersje dotyczące jej miejsca w świecie nauki. Dr Broughton kreśli mapę omawianego obszaru wiedzy, definiuje tematy, którymi parapsychologia się zajmuje, a którymi nie, klasyfikuje typy pozazmysłowych doznań i dokładnie tłumaczy, co może być, a co nie dowiedzione w warunkach laboratoryjnych.

Najistotniejszą częścią książki jest zestawienie szerokiej gamy najświeższych badań parapsychologicznych, kompletny opis technik testujących niezwykłe fenomeny. W każdym przypadku autor wyjaśnia, jak naukowcy fachowo analizują szokujące doznania pretendujące do klasy zjawisk pozazmysłowych. Dr Broughton relacjonuje skrupulatne wysiłki zmierzające do wyeliminowania przypadku lub zewnętrznego oddziaływania, bada ewentualne konwencjonalne wytłumaczenia i zastanawia się nad metodami służącymi do obliczania wyników ilościowych.

Chyba najlepsza z książek dla laików – przegląd bieżących osiągnięć parapsychologii. Oby dzięki niemu kiedyś zmieniło się wiele błędnych poglądów rozpowszechnionych na temat tej gałęzi wiedzy (dr Marcello Truzzi)


Parapsychologia i współczesne przyrodoznawstwo

Autorzy: Aleksander Dubrow, Wieniamin Puszkin

Wydanie: 1989 r.

Rozwój współczesnych nauk przyrodniczych wymaga rozwijania całego szeregu podstawowych problemów naukowych. Celem niniejszej książki jest właśnie rozpatrzenie tych problemów. Już dziś istnieją podstawy, by sądzić, że zbadanie zjawisk parapsychologicznych, pomoże nauce w spenetrowaniu zagadkowego świata możliwości psychicznych człowieka. Szereg eksperymentów zbliżyło nas do odkrycia owej materii i energii, która decyduje o aktywności psychicznej człowieka. Psychika jako realny przejaw materii, energii i informacji może okazać się potężnym narzędziem w rękach panującego nad nią człowieka. Niezbędne jest jednak przezwyciężenie barier psychicznych, związanych z uznaniem istnienia form materii, które nie są znane współczesnej nauce, a które z pewnością istnieją.

 

 

 


Tajny świat parapsychologii

szpiegowski program badawczy CIA i rewolucyjne odkrycia nowej parapsychologii

Autor: Elmar R. Gruber

Wydanie: 1998 r.

W ostatnich latach za pomocą nowoczesnych metod badań zjawisk paranormalnych dokonano odkryć, które stanowią prawdziwą rewolucję w nauce. Elmar R. Gruber, badacz zjawisk psi, autor popularnych książek, jako pierwszy przedstawia największe zagadki parapsychologii, tajne projekty badawcze stworzone na Zachodzie i Wschodzie oraz najnowsze wyniki badań parapsychologicznych.

 

 

 

 

 


Agenci PSI – manipulacja naszą świadomością

Autor: Ernst Meckelburg

Wydanie: 1994 r.

Oto niepodważalny fakt: w USA oraz na obszarach wpływów byłego ZSRR w okresie ostatnich 40 lat prowadzone były tajne badania nad zjawiskami parapsychologicznymi (psi). W badaniach tych, organizowanych i kontrolowanych przez struktury wojskowe i służby specjalne, na pierwszym miejscu stawiano wypracowanie metod kontroli nad świadomością. Priorytet miały również prace badawcze nad wykorzystaniem do celów wojskowych takich zjawisk psi jak hipnoza, telepatia , jasnowidzenie (postrzeganie obiektów znajdujących się poza zasięgiem zmysłów), prekognicja (wiedza o rzeczach przyszłych) oraz cała skala zjawisk psychokinetycznych, czyli oddziaływania świadomości na materię.

 

 

 


 

Publikacje najwybitniejszych polskich ekstrasensów

Moje widzenie świata

Autor: O. Andrzej Czesław Klimuszko

Wydanie: 1989 r.

Ojciec Klimuszko opisuje swoje doświadczenia związane z parapsychologią.

 

 

 

 

 

 

 

 


Świat mego ducha i wizje przyszłości

Autor: Stefan Ossowiecki

Wydanie: 2013 r.

Książka stanowi zapis filozofii i pogląd na strukturę rzeczywistości jednego z najwybitniejszych polskich jasnowidzów. Stefan Ossowiecki potrafił odczytywać przyszłość, odnajdywać zaginione osoby, czytać listy znajdujące się w zamkniętych kopertach, a także przesuwać przedmioty siłą woli. Był przyjacielem Marszałka Piłsudskiego. W książce znaleźć można również protokoły doświadczeń przeprowadzanych z udziałem S. Ossowieckiego przez ówczesnych naukowców (m.in. prof. Charlesa Richeta – laureata Nagrody Nobla).

 

 

 

 

 

.


Zmarli mówią – Autobiografia Jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego (tom I, tom II)

Autorzy: Krzysztof Jackowski, Katarzyna Świątkowska

Wydanie: 2012 r.

Krzysztof Jackowski żywym i emocjonalnym językiem opisuje swoje osiągnięcia. Każde z nich w sposób metodyczny i skrupulatny poddaje analizie i co najważniejsze poświadcza dokumentami – są wśród nich nie tylko podziękowania od osób prywatnych, ale przede wszystkim potwierdzenia od funkcjonariuszy policji. To niezwykle połączenie pasjonującej literatury faktu, traktatu filozoficznego z rozprawą naukową. Nikt nie pozostanie obojętny wobec tej publikacji. Tych, którzy wierzą w niesamowite zdolności Jackowskiego, usatysfakcjonują zebrane przez niego dowody. Ci, którzy są sceptykami, będą musieli na nowo przemyśleć swoje wątpliwości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

.

.

.

.

 


.

Publikacje policyjne i akademickie

Parapsychologia w pracy śledczej na przykładzie współpracy polskiej Policji z jasnowidzem Krzysztofem Jackowskim

praca dyplomowa pod kierunkiem prof. dr. hab. Tadeusza Tomaszewskiego, Uniwersytet Warszawski 2014 r.

Autor: Krzysztof Janoszka

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Przegląd PolicyjnyPrzegląd Policyjny2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

.


 

Publikacja SzczecinPublikacja Szczecin2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

.

.

.


 

Policyjny biuletyn1Policyjny biuletyn2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

.

.


 

Policyjny biuletyn3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

.

.


 

wywiad_hipnotyczny_okladka-G.Ojcewicz-hipnoza.-1

 

Wywiad hipnotyczny w pracy Policji – recenzja


Ośrodki naukowe zajmujące się parapsychologią:

Society foSPRr Psychical Research

http://www.spr.ac.uk/

 

 

 

——————————————————————–

American Society for Psychical Research

http://www.aspr.com/

——————————————————————–

Parapsychological Association

http://www.parapsych.org/

——————————————————————–

Rhine Research Center

http://www.rhine.org/

——————————————————————–

Society for Scientific Exploration

http://www.scientificexploration.org/

——————————————————————–

Institut Métapsychique International

http://www.metapsychique.org/

——————————————————————–

Exceptional Human Experience Network

http://www.ehe.org/display/splash.html

——————————————————————–

European Journal of Parapsychology

http://ejp.wyrdwise.com/