↑ Powrót do Wsparcie merytoryczne

podinsp. w/s Janusz Bartkiewicz

janusz bartkiewicz.

Skazani za… niewinność

Radek Krupowicz jest już wolny. Sąd penitencjarny orzekł, że nie widzi żadnych przeszkód w zastosowaniu w stosunku do niego warunkowego przedterminowego zwolnienia przed ukończeniem kary (15.10.2015) i Radek jest nareszcie wolny.

Radek odsiedział 14 lat tylko dlatego, że go jakiś nawiedzony MITOMAN pomówił, że widział go na miejscu zabójstwa.

Poza tym kłamliwym twierdzeniem (są na to dowody, że łgał jak przysłowiowy pies) prokuratura nie była w stanie przedstawić ŻADNEGO INNEGO dowodu winy, a sąd okręgowy w Świdnicy, mimo dziesiątek wątpliwości, których nikt nie był w stanie usunąć, skazał ich (Radka i Patryka Rynkiewicza) wbrew procedurom, logice i zdrowemu rozsądkowi. Skazał ich na 25 lat więzienia, z prawem wystąpienia o warunkowe zwolnienie po upływie 20 lat.

Po kilku latach walki ( od 2004 roku) udało mi się doprowadzić do ponownego procesu w sądzie apelacyjnym we Wrocławiu i po następnych kilku kasacjach i wyrokach, doprowadzić do zmniejszenia kary na lat 15.

Teraz przyjdzie czas, aby o sprawiedliwe osądzenie poprosić Trybunał w Strasburgu, bo nie może być tak, że z braku dowodów winy skazywani są niewinni ludzie.

Patryk Rynkiewicz miał mniej szczęścia, bo sąd – nie wiadomo dlaczego – pomylił adresy i akta przesłał do ZK we Wrocławiu, a tymczasem Patryk siedzi w ZK w Strzelinie. Musi więc Patryk czekać aż do 3 lub 10 grudnia 2014, aby i jego sprawę sąd penitencjarny mógł rozpatrzeć.

Patryk – trzymamy za Ciebie kciuki.

.

Janusz Bartkiewicz
podinsp. w st. spocz.

O sprawie w programie „Państwo w Państwie”

(zobacz)

———————————————————————————————————————————————————

Minęło prawie 20 lat od brutalnego i wciąż niewyjaśnionego zabójstwa studentów w Górach Stołowych. Czy w ręce policji wpadnie w końcu morderca?

Janusz Bartkiewicz, policjant, który zajmował się sprawą, w miejscu zabójstwa studentów, w górach

Janusz Bartkiewicz, policjant, który zajmował się sprawą, w miejscu zabójstwa studentów.

Czytaj (materiał archiwalny):
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/minelo-12-lat-od-brutalnego-i-wciaz-niewyjasnionego,51215,art,t,id,tm.html